کافی میکس پندار

کافی میکس پندار

 

 

شرکت کاردارکیش قهوه پندار

کافی میکس پندار

 در کارخانه بعد از تهیه قهوه فوری، آن را بنا به فرمولی که متخصصان طعم شناسی تهیه کرده اند، با شیرخشک و پودر شکر مخلوط و یکنواخت و بسته بندی می کنند. ریختن این پودر مختلط در آب جوش باعث انحلال سریع آن و تهیه فوری شیرقهوه شیرین می شود.

 رنگ قهوه فوری به میزان استخراج مواد از بخش نامحلول بستگی دارد. هرچه در ابتدای فرآیند تولید حرارت آب بالاتر و زمان استخراج طولانی تر باشد، رنگ قهوه تیره تر می شود. البته نوع و حرارت خشک کن هم در رنگ قهوه بسیار اثر گذار است و معمولا در خشک کن های انجمادی رنگ قهوه روشن تر است.

معمولا قهوه فوری آماده تحت جریان دی اکسیدکربن یا نیتروژن بسته بندی می شود که از ترکیب مواد موجود در آن با اکسیژن جلوگیری شود. البته معمولا بیشتر کارخانه ها طی مراحل تولید، رنگ و طعم دلخواه خود را به محصولشان می زنند. به طوری که شاید توجه کرده باشید نوشیدن قهوه فوری دندان ها و فنجان را بیشتر از قهوه معمولی زرد می کند.

انواع کافی میکس حاوی مقدار قابل توجهی شکر هستند و متاسفانه عده ای تصور می کنند کافی میکس همان شیرقهوه است اما شیر به تنهایی نمی تواند تلخی قهوه را بپوشاند. البته کافی میکس بدون شکر مخصوص بیماران دیابتی و افرادی که رژیم کاهش وزن دارند هم در بازار موجود است. این محصول ها یا اصلا شیرین نیستند یعنی فقط قهوه و شیر هستند یا با قندهای مصنوعی «بدون کالری» شیرین شده اند.

قهوه فوری ماده خشکی است که رطوبت آن بین ۴ -۱ درصد است بنابراین میکروب ها در این شرایط نمی توانند رشد کنند. اما همجواری چند ماده ، قطعا ایجاد واکنش شیمیایی می نماید . از طرفی زمانیکه این مواد ترکیب می شوند ملاک درج تاریخ تولید و انقضاء می باشد . لذا ممکن است هر یک از مواد تشکیل دهنده ماه ها قبل تولید شده باشند و در نهایت با یک تاریخ انقضاء به بازار عرضه شوند . لذا توصیه می شود به تاریخ تولید بیشتر از تاریخ انقضاء توجه شود و مصرف کافی میکس با تولید بیشتر از شش ماه توصیه نمی گردد .

 

 

 

 

 

<

 

جهت اطلاعات بیشتر : info@kardarkish.com

 

Google
Web this site
j2.5.0 by www.fairtec.at