به آموزشگاه پندار خوش آمدید . لطفا جهت آموزش از منوی کناری صفحه ، مطلب مورد نظر را انتخاب نمائید .

 

 

 

 

 

* * * نکات موثر در طبخ قهوه :

 

 

1- جوشیدن باعث تلخی می شود؛ پس، هرگز قهوه را نجوشانید. جوشانیدن قهوه خواص گیاهی قهوه را نیز از بین می برد .

 

2- قهوه را دوباره گرم نکنید و سعی نموده ، آن را تازه طبخ و سرو کنید. بهترین دما برای طبخ قهوه 85 درجه سانتی گراد می باشد . و بهترین نوع ظرف ، نوع مسی آن است .

 

3- از آب تازه ، سرد و بدون املاح استفاده کنید. میزان املاح آب در طعم قهوه اثر به سزایی می گذارد .

 

4- از تفاله های قهوه دوباره استفاده نکنید. آنچه باقی مانده، اجزای تلخ و نامطبوع قهوه و غشای چوب پنبه ای دانه قهوه است.

 

5- از “سا”یی مناسب قهوه سازتان استفاده کنید. اگر سای قهوه خیلی ریز باشد، باعث استخراج بیش از حد عناصر قهوه و تلخی شده، و نهایتا مجاری قهوه ساز را به مرور مسدود می کند. اگر سای قهوه خیلی درشت باشد، باعث رقیق شدن قهوه می گردد.

 

6- برای بهترین نتایج توصیه می کنیم که به ازای هر 180 میلی لیتر آب از 20 گرم قهوۀ آسیاب شده استفاده کنید.

 

7- قهوه را تنها برای مدت 20 دقیقه می توان، بر روی اجاق گاز یا اجاق برقی، گرم نگه داشت و پس از آن، عطر و طعم قهوه رو به افول و نامطبوع شدن می گذارد.

 

8- حداکثر زمان طبخ قهوه اسپرسو 30 ثانیه برای 12 گرم قهوه می باشد . درصورت استفاده از اسکوپ 7 گرمی این زمان به 25 ثانیه تقلیل خواهد یافت .

 

9- قهوه ترک شکلاتی پندار را میتوان همانند قهوه ترک ( در قهوه جوش / شیر جوش ) طبخ نمود . اضافه نمودن مقدار خامه پس از صرو در فنجان طعم را مطلوب تر می سازد .

 

10- قهوه لاغری و مولتی کافئین پندار را میتوان در شیر سرد یا گرم ریخته و پس هم زدن میل نمائید . این قهوه نیاز به دم کردن ندارد ولی درصورت تمایل می توان همانند قهوه ترک و یا فرانسه طبخ نمود .

 

11- قهوه عربی پندار به دلیل داشتن گیاهان دارویی موثر در رفع سردرد های میگرنی و کاهش وزن ، پیشنهاد می شود همانند قهوه ترک طبخ گردد . توصیه می شود این قهوه را گرم میل نمائید .