قهوه

 

آشنایی با اسکراب قهوه

 

 

 

اسکراب قهوه برای بدن مفید است و بر زیبایی تاثیر دارد. بر اساس مطالعات انجام گرفته در کره، اسید کافئیک موجود در پودر قهوه به‌طور قابل توجهی خاصیت ضدالتهاب داشته و به درمان زخم‌های پوستی کمک می‌کند .

شاید برای شما هم جالب باشد که به جز مزایای قهوهبه عنوان یک نوشیدنی، از آن به عنوان اسکراب بدن نیز استفاده می‌شود.

 

ساخت این اسکراب بسیار ساده است: مقداری پودر قهوه و همان اندازه شکر یا نمک دریا را در ظرفی ریخته و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بدن به آن اضافه کنید. سپس با همزن دستی مواد را خوب با هم ترکیب کنید. با حرکت دورانی روی پوست بمالید و بعد از شستن با آب سرد از مزایای متعدد آن که شامل موارد زیر است، بهره‌مند شوید:

 

آنتی‌اکسیدان

 

ماده شیمیایی و اصلی موجود در قهوه یک آنتی‌اکسیدان طبیعی‌ست. آنتی‌اکسیدان‌ها فوائد زیادی در پیشگیری از بیماری قلبی و خاصیت ضدسرطان دارند، همچنین تاثیر رادیکال‌های آزاد که لایه زیرین پوست را از بین برده و در واقع باعث بروز لکه‌های حاصل از افزایش سن و چین و چروک می‌شوند را خنثی می‌کنند. استفاده از اسکراب قهوه باعث جذب آنتی‌اکسیدان‌ها شده، از پیری زودرس جلوگیری می‌کند.

 

لایه‌بردار

 

این اسکراب به دلیل داشتن دانه‌های ریز قهوه، نمک یا شکر، به عنوان لایه‌بردار عمل می‌کند و با برداشتن کثیفی‌های باقی‌مانده و سلول‌های مرده، باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید. همچنین پاکسازی باعث می‌شود پوست رطوبت را بهتر جذب کند.

 

بهبود جریان خون

 

بعضی‌ها از اسکراب قهوه برای جلوگیری از واریس استفاده می‌کنند. این اسکراب جریان خون را بهبود بخشیده و می‌تواند امکان بروز سلولیت‌ها را کاهش دهد. ماساژ دورانی پوست باعث آزادسازی سموم و چربی‌های زیر پوست می‌شود.

 

بهبود بافت پوست

 

کافئین باز کننده عروق است و این خاصیت باعث انقباض و انبساط سریع رگ‌های خونی شده که در ظاهر پوست نیز مشهود خواهد بود.

 

رایحه‌درمانی

 

از روغن قهوه برای آرامش استفاده می‌کنند. بوی قهوه افکار مختلف را از ذهن دور می‌کند. همچنین خاصیت ضدافسردگی داشته، ضد تهوع است.