قهوه پندار-شرکت کاردارکیش

 

نکات کلیدی در پیشبرد اهداف فروش

 

* منو و استراتوژی تعیین قیمتقهوه پندار-شرکت کاردارکیش

 

1- حذف آیتم هایی با حاشیه سود پائین از نکات اولیه و کلیدی می باشد . معمولا این آیتم ها شامل انواع اسنک و غذاهای ساده می باشد . در بیشتر مواقع این آیتم ها کافی شاپ را از حالت تخصصی قهوه خارج نموده و نشان میدهد فروشنده در کار خود حرفه ای نبوده و برای بدست آوردن درآمد به هر کاری اقدام می نماید .

 

2- ابزار شما در کافی شاپ ، محصولات پر فروش و سود آورتان است . سعی کنید توجه مشتریان را به محصولاتی که بیشتر در کافی شاپ شم فروخته می شود جلب نمائید . محصولاتی که حاشیه سود کمتری دارند را در انتهای لیست محصولات قرار داده و برای محصولات با حاشیه سود بالا پروموشن بگذارید . مشتریان خود را به خرید از محصولات پر فروش و سود آور تشویق نمائید .

 

3- قیمت های خود را به منظور برند سازی افزایش دهید . بیشتر برند ها در ایران سعی در کاهش قیمت و رقابتی نمودن قیمت محصول ها می نمایند که این اشتباهی بزرگ می باشد . قیمت گذاری باید متناسب با محصول ، فضا ، منطقه و محیط کافی شاپ باشد . درصورتیکه قیمت با آیتم های مذکور همخوانی نداشته باشد ، مشتری خود را ازدست خواهید داد . حتی اگر عالیترین محصول را به او ارائه دهید .

 

* فهرست طعم دهنده ها را از منوی خود حذف نمائید

 

چیزهایی که برای خوش مزه کردن قهوه بکار می برید ، معمولا سرمایه زیادی از شما را محدود می کنند مضافاٌ اینکه این طعم دهنده ها در نوسانات اقتصادی بازار با افزایش قیمت و یا کمیابی روبرو هستند . با این وجود شما مشتری خود را عادت به طعمی خاص می دهید که در صورت عدم ارائه آن محصول ، مشتری خود را از دست می دهید . ضمناٌ در این دهنیت مشتری از طعم ، گمراه کردن ایشان از کیفیت و طعم واقعی می باشد .

 

* برای کارت هدیه ، برنامه ریزی کنید

 

کارت هدیه ممکن است در ظاهر نقدینگی شما را کم کند ، ولی برای شما مشتری جدید جذب می نماید . هر فروشنده ای می بایست از کارت هدیه برای جلب مشتریان خود و جذب مشتریان جدید استفاده نماید . از این کارت برای جذب مشریان گروهی استفاده نمائید . به عنوان مثال تولدها و … .

 

* کوپن تخفیف صادر کنید و واقعاٌ تخفیف دهید

 

کوپن تخفیف اختصاص به مشتریان دائمی شما دارد . توجه نمائید مشتریان خود را به دو دسته تقسیم نمائید . مشتریان دائمی و مشتریان گذری . شلوغ ترین روز خود را درنظر گرفته و کوپن تخفیف خاصی را برای روز خاص ( به عنوان مثال سه شنبه ها ) اختصاص دهید . دقت نمائید از روزهای خلوت استفاده نکنید زیراکه خلوتی ، تبلیغ منفی است .

 

* کنترل ضایعات

 

برای کنترل ضایعات برنامه ریزی ماهانه داشته باشید . هیچگاه فکر نکنید اضافه مواد در ظرف مشتری تبلیغ شماست . برعکس ظرف خالی جلوی مشتری در نگاه مشتریان دیگر ، ابزار تبلیغاتی شماست .

 

* زمان های حضور مشتریان را ارزش گذاری کنید

 

مطمئن باشید شما هم احتیاج به استراحت دارید و محیط تکراری بر روحیه شما و نتیجتا بر روحیه مشتری اثر منفی می گذارد . وقت خود را در روزهای کم مشتری ( به عنوان مثال اعیاد خاص که مشتری ها برنامه عروسی و یا میهانی های خاص دارند ) برای خود صرف کنید . زمان بندی اقتدار شما را در کسب درآمد می رساند نه احتیاج شما .

 

* تنگناها را از سر راه خود بردارید

 

کارهای خسته کننده را از منوی خود حذف نمائید . به عنوان مثال چای لاته با شیر پر چرب با طعم وانیل و بدون کافئین ! در فیس بوک عضو ما شوید ! دوست عزیز از منوهای دیگران کپی برداری نکنید و سعی کنید خودتون باشید . از زمان خود برای ایجاد یک ارتباط بهینه و در شان مشتری با مشتری خود استفاده کنید و آرامش مشتری را با ادبیات پیچیده برهم نزنید .

 

* پوزیشن add-ons و پروموشن در نقطه سفارش

 

نکاتی که در بالا ذکر شد موقعیت دیداری خریداران را تبیین می کند . خود را در موقعیت مشتری قرار دهید . کیف پولتان در دستتان و صورتحساب در پیش روی شماست . چه احساسی پس از حضور در این کافی شاپ دارید ؟

 

* میان کارمندان خود مسابقه بگذارید

 

* کدام یک از کارمندان شما بیشترین تاثیر را بر روی مشتریان می گذارد ؟

 

* کدام یک از کارمندان شما بیشترین سفارش را از مشتریان می گیرند ؟

 

* کدام یک از کارمندان شما بیشترین خدمات را در کافی شاپ ارائه می دهند ؟

 

* و …

 

* بازار گرا نباشید ، مشتری مداری کنید

 

وظیفه شما به تولید یک محصول خوش مزه محدود نمی شود بلکه شما می بایست جایگاه مناسبی را در خور محصول خود و شخصیت مصرف کننده آن ایجاد نمائید . شما باید از تببلیغات غیر شخصی پیشبرد فروش به عنوان یک ابزار جمعی فروش به طرز ماهرانه ای استفاده نمائید . هدف شما صرفا تعدد مشتریان نمی باشد . بلکه بررسی واکنش های رفتاری آنان و استفاده از کافی شاپ شما به عنوان یک فضای امن ، از اهمیت بسزایی برخوردار است . به زبان ساده تر ، کالا و فضا نفروشید !