شرکت کاردارکیش قهوه پندار

هات چاکلیت پندارشرکت کاردارکیش قهوه پندار

 

كاكائو قرن‌هاست كه مورد استفاده انسان قرار گرفته است. در پورتواسكون ديوار در هندوراس، جام‌هايي متعلق به 110سال قبل از ميلاد مسيح يافت‌شده كه در آن‌ها اثراتي از كاكائو مشاهده شده و اين‌ اولين گواه استفاده  از كاكائو كه تاامروز يافت شده است. افراد قبيله ماياها نيز از كاكائو استفاده زيادي مي‌كردند. آن‌ها دانه‌هاي داخل ميوه كاكائو را به‌صورت خمير در مي‌آوردند و آن را با آب، بلغور و فلفل مخلوط مي‌كردند و مي‌نوشيدند. بعد از ورود اين نوشيدني در قرن 16 ميلادي به اروپا به‌تدريج محبوبيت خود را به‌دست آورد اما بر عكس در دسترس بودن كاكائو در بين ماياها، در اروپا كاكائو و بعدها شكلات تا ساليان سال فقط در دسترس خانواده‌هاي سلطنتي و اشراف بود.

 

نوشيدني كاكائو در طول زمان توسط اروپاييان تغيير يافت و به جاي فلفل به آن شكر اضافه شد و در آن از وانيل، دارچين و ديگر ادويه‌ها استفاده مي‌كردند. امروزه شكلات در سراسر دنيا سرو مي‌شود و همه مردم از هر طبقه اجتماعي مي‌توانند از خوردن آن لذت ببرند، هر چند كه قيمت آن بسته به درصد خلوص و فرمول تهيه آن، متغير است؛ شكلات عموما براي لذت بردن از طعم آن خورده مي‌شود ولي در عين حال فوايد بسياري براي سلامت دارد چون محتوي مقدار زيادي آنتي‌اكسيدان است كه ريسك بيماري قلبي را كاهش مي‌دهد. البته بايد توجه داشت، شكلات نيز مانند هر خوراكي ديگري بايد به مقدار كافي مصرف شود. به خاطر سطوح بالاي كالري، چربي اشباع شده و شكر، مصرف زياد شكلات باعث چاقي شده و مشكلاتي نيز براي دندان‌ها به‌وجود مي‌آورد.

 

محبوب‌ترين نوشيدني شكلاتي

 

نوشيدني كه دهه‌هاست در سراسر دنيا طرفداران بسياري دارد و در ايران نیز پودر هات چاکلیت پندار از نوشيدني‌هاي پرطرفداري است كه به خاطر طعم خاص آن جزو نخستين گزينه‌ها براي انتخاب در كافي‌‌شاپ‌ها و رستوران‌هاست.

 

 

Calories         Fat (g) Carb. (g)       Fiber (g)        Protein

 

Hot Chocolate

 

 

290

 

 

9

 

 

47

 

 

2

 

 

14

 

Peppermint Hot Chocolate

 

 

360

 

 

9

 

 

65

 

 

2

 

 

13

Salted Caramel Hot Chocolate

 

360

 

 

9

 

 

66

 

 

2

 

 

13

 

White Hot Chocolate

 

 

420

 

 

12

 

 

62

 

 

0

 

 

16