cafetière نام دستگاهی است که در شکل فوق ملاحظه می فرمائید . این دستگاه را coffee plunger نیز می نامند . به روش دم نمودن قهوه در این دستگاه French press می گویند . در ایران به اصلاح غلط و رایج این دستگاه را press coffee نام گذاری نموده اند . این روش در اروپا و آمریکا بسیار رواج یافته است و به نوعی قهوه سیاه از آن مینوشند .

 

نظر به اینکه در این دستگاه میزان آب به نسبت قهوه بیشتر است ، شما می بایست از عطر قهوه به نسبت دیگر دستگاه ها صرف نظر نموده و با تغییر در میزان و تناسب آب ، شیرین کننده و شیر ، طعم دلخواه را از آن استخراج نمائید . قهوه ای اکه در این دستگاه استفاده می نما ئید ، از قهوه اسپرسو درشت تر ( زبر تر ) و گاهی بسته به نوع فیلتر این دستگاه از قهوه فرانسه نیز باید درشت تر باشد . روش تشخیص این امر بدین صورت است که مقداری   قهوه را در کف دست ریخته و با انگشت قهوه را روی کف دست لمس نمائید . درشتی این قهوه برای شما قابل لمس خواهد بود.

 

درصورتیکه قهوه شما از اندازه فیلتر کوچکتر باشد ، نوشیدنی شما ، کدر شد و جلای قهوه ای رنگ خود را ازدست می دهد . لطفا آب را به آرامی اضافه نمائید تا قهوه و آب فرصت مخلوط شدن را داشته باشند . در این زمان بیشترین میزان عطر قهوه متساعد خواهد شد . پس از حدود 4 دقیقه ، فیتلتر را  به آرامی به سمت پائین ظرف فشار داده تا قهوه از مایع جدا شود . بسیاری از متخصصین این روش را برای تهیه این دم نوش توصیه می نمایند .  زیرا در این روش قهوه در شرایطی بسیار عادی و به دور از دیگر شرایط خارجی با آب ترکیب شده و دم می شود . شایان ذکر است در  برخی از دستگاه ها مانند دستگاه اسپرسو ، به دلیل فشار بخار آب 100 درجه و میعان آن قهوه اصطلاحا ٌ ،  مجددا پخته می شود . لذا شما تخلی بیشتر از مقدار مورد انتظار را از قهوه دریافت خواهید نمود .

 

چنانچه شما فرمول و یا ترکیب خاصی از دانه قهوه عربیکا و روبوستا را برای این دستگاه انتظار دارید ، لطفا با شرکت کاردار کیش تماس گرفته و متخصصین ، این قهوه را برای شما فرآوری خواهند نمود . ضمنا با این روش  شما می توانید قهوه های لاغری ، قهوه مولتی کافئین ، و قهوه عربی را تهیه نمائید .

 

 

شرکت کاردار کیش ( قهوه پندار ) نامی معتبر در  صنعت فرآوری قهوه در ایران